Ciekawostki

Zabawy w wodzie z dekorowanymi gąbkami

Zbliża się wieczór, pora na kąpiel, czas kończyć zabawę? Niekoniecznie. Dla wszystkich maluchów, które uwielbiają pianę i harce w wodzie, jak również dla tych, które łazienkę wieczorem starają się omijać z daleka, proponujemy dekorowane gąbki kąpielowe Syrena Kids. Dzięki nim możliwe będzie połączenie przyjemnego z pożytecznym – gąbeczki obok kolorowych wzorów ulubionych bajkowych postaci dzieci, charakteryzują się jakością oraz bezpieczeństwem produktów firmy 3M. Głównym atutem gąbek Syrena Kids jest ich kolorowy wzór, ozdobiony ulubionymi bohaterami dzieci z bajek Disneya. Dla wszystkich wielbicieli przygód Kubusia Puchatka, stworzono serię pomarańczowych gąbeczek z podobiznami głównego bohatera i jego przyjaciół: Kłapouchego, Prosiaczka, Tygryska oraz Kubusia z Maleństwem. Nie zapomniano również o małych królewnach. Dla nich przygotowano serię różowych gąbeczek z popularnymi księżniczkami, takimi jak: Kopciuszek, Arielka, Dżasmina i Królewna Śnieżka. W swoim kształcie gąbki są idealne dopasowanie do małej rączki każdego dziecka.

Istotna z punktu widzenia rodziców, poza dobrą zabawą najmłodszych, jest również jakość i bezpieczeństwo produktu używanego przez ich pociechy. Gąbki wyprodukowane są z najwyższej jakości surowców, przez co łatwo się wypłukują i szybko schną, dzięki czemu nie namnażają się w nich bakterie.

Kąpiel można wykorzystać również, jako przyjemną i ciekawą formę nauki, mającą na celu wyrabianie nawyku dbania o higienę osobistą wśród dzieci od najmłodszych lat. Dr Małgorzata Babiuch-Hall, wykładowca na wydziale Psychologii UW twierdzi, iż: „Na kształtowanie nawyków higienicznych nigdy nie jest za wcześnie. Warto zdawać sobie sprawę z tego, że kształtowanie nawyków higienicznych dziecka zachodzi niemal od początku jego życia. Na przykład, regularnie kąpany noworodek, a potem niemowlę przyzwyczaja się do tego, że całe ciało jest myte każdego dnia. Jeśli odbywa się to w odpowiedni sposób, tzn. zarówno temperatura wody, jak otoczenia jest właściwa, używa się niedrażniących mydeł i miękkich myjek lub gąbek, nie dopuszcza do sytuacji, w których dziecko odczuwa silny lęk lub dyskomfort, czynność ta staje się dla dziecka czymś naturalnym i oczywistym, co stwarza bardzo dobrą podstawę do ukształtowania trwałego nawyku.”

Dodatkowe informacje o wpływie higieny osobistej na zdrowie dziecka oraz zbiór praktycznych porad autorstwa dr Małgorzaty Babiuch-Hall, przygotowanych na zlecenie firmy 3M Poland producenta gąbek Syrena, znajdują się w załączeniu.

http://media.edelman.pl/pl/pr/120756/zabawy-w-wodzie-z-dekorowanymi-gabkami-dla-dzieci-syrena-kids-nowy-produkt-3m-dla-najmlodszych-klientow

hastagi na stronie:

#amazon

Similar Posts