Codzienny Wiadomości Branżowe

Kto zdobędzie tytuł najpiękniej oświetlonego miasta w Polsce? Znamy zwycięzców wojewódzkich w plebiscycie „Świeć Się”!

Rozpoczął się ogólnopolski finałowy etap akcji „Świeć Się z ENERGĄ”, plebiscytu na najpiękniejsze miejskie iluminacje świąteczne. Znalazło się w nim 16 miejscowości, które uzyskały najwięcej głosów internautów i pokonały

Rozpoczął się ogólnopolski finałowy etap akcji „Świeć Się z ENERGĄ”, plebiscytu na najpiękniejsze miejskie iluminacje świąteczne. Znalazło się w nim 16 miejscowości, które uzyskały najwięcej głosów internautów i pokonały konkurentów w swoim województwie. W trwającym do 6 stycznia 2013 r. finale, każdy oddany głos powiększa pulę dotychczas uzyskanych przez miasto punktów. Niektóre z nich uzyskały ich już ponad 10.000. Na prowadzeniu jest Bielsko-Biała, Szczecin, Rzeszów, Gdynia czy Toruń. Jednak przez 10 finałowych dni wszystko może się jeszcze zmienić. Zabawa, obok tytułów dla najlepszych, ma także szczytny cel. Zwycięzca otrzyma ufundowany przez Grupę ENERGA energooszczędny sprzęt AGD, który przeznaczy na wybrany cel społeczny. Wielbicieli świątecznych iluminacji „Świeć Się” zapraszamy także do włączenia się do trwającego już konkurs fotograficznego. Na autorów najciekawszych zdjęć umieszczonych na www.SwiecSie.pl. czeka wiele atrakcyjnych nagród.

Rozpoczęta 3 grudnia br. czwarta edycja świątecznej zabawy ENERGI wkracza w decydując fazę.  Do głosowania za pośrednictwem strony www.facebook.com/swiecsie włączyło się już kilkadziesiąt tysięcy internautów, a wybór tegorocznego zwycięzcy spośród wielu miejsc o okazałych iluminacjach nie będzie łatwy. Szczególnie, że z miast biorących udział w plebiscycie, organizatorzy otrzymali setki pięknych zdjęć świątecznych dekoracji. Dzięki temu każdy miłośnik upiększania przestrzeni miejskich ma szansę ocenić i wybrać miejsce, jego zdaniem, najbardziej wyjątkowe.  Sukces w tego typie zabawach w dużym stopniu zależy także od aktywnego zachęcenia do oddawania głosów na swoje miejscowości, dlatego swoich faworytów promują zarówno urzędy miejskie, lokalne media, jak i sympatycy miast wśród swoich znajomych. Miasta, które okazały się pięknie oświetlone, ale i najskuteczniejsze w mobilizowaniu lokalnych społeczności, reprezentują teraz swoje województwa w etapie ogólnopolskim „Świeć Się z ENERGĄ”. Finałowa szesnastka o tytuł najpiękniej oświetlonej świątecznie miejscowości w Polsce rywalizować będzie przez 10 najbliższych dni, czyli do 6 stycznia 2013 roku.

A to już wiesz?  Cyfrowa galeria sztuki

Jak zwiększyć szanse na wygraną swojego miasta?

W Plebiscycie Miast liczba głosów uzyskanych w etapie wojewódzkim przechodzi do etapu ogólnopolskiego i zabawa ma już kilku zdecydowanych liderów. Jednak wyniki głosowania w finale mogą się jeszcze zmienić, a kluczem do sukcesu mniejszych miejscowości może być wykorzystanie siły mediów społecznościowych w mobilizowaniu rzesz internautów oraz zachęcenie do systematyczności. Każdy internauta może oddać swój głos raz dziennie, dlatego regularne odwiedzanie  www.facebook.com/swiecsie daje największe szanse na tytuł najpiękniej oświetlonego miasta w Polsce miejscowościom, które nie tylko zadbały o okazałe iluminacje, ale także posiadają najbardziej aktywnych fanów i mieszkańców.

- Nasza akcja liczy już ponad 85.000 fanów. Codziennie widzimy duże zainteresowanie rywalizacją miast, zarówno wśród przedstawicieli samorządów lokalnych, jak i wśród internautów - mówi Katarzyna Kowalska, dyrektor Centrum Marketingu i Komunikacji ENERGA SA. - Okazałe i malownicze iluminacje świąteczne wielu polskich miast robią w tym roku ogromne wrażenie, ale to zaangażowanie ich mieszkańców i sympatyków zadecyduje o tym, która miejscowość zwycięży w czwartej edycji „Świeć Się z ENERGĄ”. Dlatego zachęcamy do odwiedzania miast z finałowej szesnastki, przeglądania zdjęć ich świetlnych dekoracji oraz do głosowania na najpiękniejsze, szczególnie, że jak co roku, zwycięzca plebiscytu otrzyma energooszczędny sprzęt AGD, który zostanie przekazany na wybrany przez miasto cel społeczny - dodaje.

To one świecą najjaśniej – zwycięzcy wojewódzcy i finaliści Plebiscytu Miast „Świeć Się z ENERGĄ”

W finale, po podliczeniu głosów ponad 69 162 osób, znalazły się następujące miasta:

 • woj. dolnośląskie: Wrocław
 • woj. kujawsko-pomorskie: Toruń
 • woj. lubelskie: Zamość
 • woj. lubuskie: Gorzów Wielkopolski
 • woj. łódzkie: Łódź
 • woj. małopolskie: Nowy Sącz
 • woj. mazowieckie: Warszawa
 • woj. opolskie: Nysa
 • woj. podkarpackie: Rzeszów
 • woj. podlaskie: Bielsk Podlaski
 • woj. pomorskie: Gdynia
 • woj. śląskie: Bielsko-Biała
 • woj. świętokrzyskie: Skarżysko-Kamienna
 • woj. warmińsko-mazurskie: Bartoszyce
 • woj. wielkopolskie: Poznań
 • woj. zachodniopomorskie: Szczecin
A to już wiesz?  Emirates partnerem konferencji ONZ

Dołącz do naszej akcji - zagłosuj na swoje miasto i pomagaj potrzebującym!

Każdy za pomocą aplikacji na http://www.facebook.com/swiecsie może oddać raz dziennie swój głos. Zwycięska miejscowość otrzyma prezent w postaci energooszczędnego sprzętu AGD, który będzie mogła przeznaczyć na wybrany cel społeczny. Fundatorem tej nagrody jest spółka ENERGA Oświetlenie.

Podziel się świątecznymi wspomnieniami ! Wyślij zdjęcie na www.SwiecSie.pl i wygraj atrakcyjne nagrody!

Dla internautów przygotowaliśmy także konkurs fotograficznym! Wystarczy przesłać zdjęcia swojej choinki, świątecznie przystrojonego domu, czy miasta i umieścić je na www.SwiecSie.pl.

Konkurs fotograficzny dzieli się na dwie kategorie:

 • "Mój Dom" - fotografie wykonane w mieszkaniu, przydomowym ogrodzie
 • "Moje Miasto" - fotografie dokumentujące rynki, place i ulice miast

Najlepsze zdjęcia zostaną wyłonione przez jury konkursu w składzie którego jest m.in. fotografka Lidia Popiel. Dodatkowo nagrodzone zostaną zdjęcia, które zdobędą najwięcej głosów internautów, dlatego zachęcamy do udziału w konkursie i zachęcania znajomych do głosowania.

Na autorów najlepszych fotografii czekają m.in. iPhone 5, 46-calowy smart TV 3D, iPad 16 GB, egzotyczna wycieczka, kino domowe, lustrzanka cyfrowa Nikon D3100 wraz z 2 obiektywami oraz kilkadziesiąt innych atrakcyjnych nagród!

„Świeć Się Galerio”, czyli centra handlowe dołączyły do akcji „Świeć Się”!

Kategoria "Świeć Się Galerio" to nowa propozycja świątecznej zabawy, w której internauci mają możliwość głosowania na świąteczne dekoracje centrów i galerii handlowych. Zwycięskie miejsce, które zdobędzie najwięcej głosów internautów na www.SwiecSie.pl, otrzyma tytuł "Najładniej świątecznie oświetlonej galerii handlowej". Dodatkowo jury plebiscytu, spośród nadesłanych przez centra i galerie fotografii, wybierze najlepsze zdjęcia, a laureatów nagrodzi specjalnymi wyróżnieniami.

Infografiki, poradniki fotograficzne i świąteczne

Serwis SwiecSie.pl to nie tylko konkursy fotograficzne - internauci znajdą tu także praktyczne poradniki, które mogą pomóc w lepszym wykonaniu konkursowych zadań – na stronach serwisu można dowiedzieć się m.in. jak robić dobre zdjęcia nocą i zimą oraz jak fotografować światła czy fajerwerki. Można też znaleźć tu przydatne wskazówki i ciekawostki związane ze zwyczajami i przyzwyczajeniami Polaków w okresie świątecznym i noworocznym.  

A to już wiesz?  Podróże autokarowe Polaków w 2011 roku

Pomysłodawcą i głównym sponsorem IV edycji konkursu "Świeć Się" - Plebiscyt Miast jest Grupa ENERGA. Nagrodę CSR w Plebiscycie Miast ufundowała spółka ENERGA Oświetlenie. Patronem kategorii "Świeć Się, Galerio" - jest Polska Rada Centrów Handlowych. Partnerami medialnymi akcji są lokalne wydania Gazety Wyborczej oraz gazeta.pl

***

Grupa ENERGA (www.energa.pl) dostarcza energię elektryczną dla 2,5 mln gospodarstw domowych oraz do ponad 300 tys. firm, co daje jej około 17-procentowy udział w rynku sprzedaży energii elektrycznej. Grupa jest operatorem systemu dystrybucyjnego energii elektrycznej na obszarze 75 tys. km kw. i eksploatuje ponad 190 tys. km linii elektrycznych, którymi przesyła ponad 24 TWh energii rocznie. Dzięki 46 własnym elektrowniom wodnym, ponad 150 wiatrakom i współpracy z lokalnymi producentami energii, ENERGA jest liderem dostaw energii ze źródeł odnawialnych. Zielona energia to już blisko 16 proc. prądu dostarczanego klientom firmy, a łączna moc źródeł OZE przyłączonych do sieci ENERGI to niemal 1400 MW.

Świadczenie usług dla milionów odbiorców nakłada na Grupę ENERGA szczególną odpowiedzialność - zarówno za ludzi, jak i otoczenie. ENERGA od wielu lat angażuje się w inicjatywy prospołeczne, w tym działania wspierające wszechstronny rozwój dzieci i młodzieży. W ramach programu ENERGA dla Ciebie realizowane są projekty sportowe, edukacyjne, proekologiczne, kulturalne oraz charytatywne.

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy