Ciekawostki

Dzień Dziecka w zabytkowej Parowozowni

Polskie Stowarzyszenie Miłośników Kolei oraz portal Szwendobylscy.pl serdecznie zapraszają 4 czerwca br. dzieci oraz rodziców na “Dzień Dziecka i Dni Techniki Kolejowej” w zabytkowej Parowozowni przy ul. Łowickiej 1 w Skierniewicach.

Z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka, Polskie Stowarzyszenie Miłośników Kolei razem ze spółkami grupy PKP: PKP Polskie Linie Kolejowe S.A., PKP Cargo S.A. i PKP Energetyka S.A. organizują kolejną edycję “Dnia Otwartego” w zabytkowej, skierniewickiej Parowozowni, skierowaną dla całych rodzin.

Dla wszystkich dzieci i rodziców przygotowano dużo atrakcji, podczas których będzie można poznać historię kolejnictwa. Na zwiedzających czekają, m.in.: wystawa zabytkowego i współczesnego taboru kolejowego, jedyna w Polsce działająca muzealna centrala telefoniczna, przejazd najstarszym wagonem pasażerskim w Polsce (z 1889 r.), wystawa Pawła Mierosławskiego pt. “Czym Wokulski podróżował do Paryża? Parowozy XIX w. na pocztówkach z Belle Epoque.” i wiele innych. Najmłodszych zwiedzających zapraszamy również do udziału w konkursie rysunkowym. Do wygrania są nagrody ufundowane przez portal Szwendobylscy.pl.

Na „kolejowy Dzień Dziecka” serdecznie zapraszamy 4 czerwca 2011 r., w godzinach 11.00 – 14.00 (ostatnie wejście). Wstęp wolny!

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie: www.szwendobylscy.pl
Szwendobylscy.pl to portal stworzony z myślą o rodzicach, którzy chcą ciekawie i aktywnie spędzić czas wolny ze swoimi dziećmi w różnych rejonach Polski. Portal pomaga w organizacji wyjazdów, zachęca i inspiruje do odkrywania nieznanych zakątków kraju, ułatwia kontakt pomiędzy organizatorami wyjazdów, a ich potencjalnymi klientami. Projekt szwendobylscy.pl powstał dzięki środkom pozyskanym z Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego – Innowacyjna Gospodarka działanie 8.1, którego celem jest wspieranie działalności gospodarczej w dziedzinie gospodarki elektronicznej.

Z: http://www.pressoffice.pl/podroze,t328941371?more=99312034

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy