Ciekawostki

Kolejne inwestycje 3M w Polsce

Amerykański koncern 3M uruchamia swoją czwartą fabrykę w Polsce. Podobnie, jak 3 inne zakłady produkcyjne, nowy obiekt zlokalizowany jest we Wrocławiu. Uroczyste otwarcie zakładu odbędzie się 6 czerwca 2009 roku.

Nowa fabryka produkować będzie taśmy przemysłowe wykorzystywane przez wiele branż, np. samochodową i produkcji urządzeń przeznaczonych do gospodarstw domowych, tzw. „white goods”. Koncern zainwestował w zakład produkcyjny ponad 40 milionów dolarów. W chwili obecnej zatrudnienie znalazło 120 osób, a po pełnym rozruchu i osiągnięciu stuprocentowej mocy produkcyjnej liczba miejsc pracy w fabryce przekroczy poziom 200.

Nowa fabryka to już 4 inwestycja koncernu na terenie Wrocławia. Pozostałe zakłady produkcyjne 3M w tym mieście to: fabryka plastrów medycznych (dawny Vicoplast), fabryka syntetycznych medycznych unieruchomień ScotchcastTM oraz fabryka środków z zakresu bezpieczeństwa pracy. We Wrocławiu trwa również budowa kolejnego zakładu 3M, który prowadzić będzie produkcję dedykowaną przemysłowi lotniczemu. Jego otwarcie planowane jest na drugi kwartał 2010 roku.

„Do tej pory firma 3M zainwestowała we Wrocławiu ponad 180 milionów dolarów i stworzyła do dziś ponad 750 miejsc pracy. Do roku 2010 zamierzamy zwiększyć tę liczbę do ponad 1000. Czujemy się ważnym członkiem lokalnej społeczności i podmiotem odpowiedzialnym za rozwój regionu i jego mieszkańców” – powiedział dyrektor ds. inwestycji 3M Poland Piotr Freyberg.

Oficjalne otwarcie nowej fabryki odbędzie się 6 czerwca 2009 roku o godzinie 13.00. W uroczystości wezmą udział: Prezydent Wrocławia Pan Rafał Dutkiewicz oraz Executive Vice President 3M H.C. Shin, Dyrektor Regionu Centralnej i Wschodniej Europy Frede Pedersen oraz Claude Richard, Dyrektor Generalny 3M Poland.

http://media.edelman.pl/pl/pr/120673/kolejne-inwestycje-3m-w-polsce

Similar Posts