Wiadomości Branżowe

Sanatorium nie tylko dla chorych

W sanatoriach możemy przede wszystkim poprawić nasze zdrowie, ale ponieważ ich oferta w ostatnim czasie znacząco się rozszerza, stają się też dobrymi miejscami – zarówno dla seniorów, jak i ludzi młodych – na spędzenie urlopu.

Pobyt w sanatorium jest dla wielu z nas coraz atrakcyjniejszą formą wypoczynku. Wynika to głównie z naszego stylu życia – dużo pracujemy, zwłaszcza przed komputerem, a niewiele ćwiczymy, w związku z czym szybko dopadają nas różne dolegliwości, np. bóle pleców i kręgosłupa.

„Sanatorium to nie tylko zabiegi lecznicze, lecz także wycieczki (również rowerowe), spotkania towarzyskie, ogniska, nordic walking czy gry zespołowe” – mówi serwisowi infoWire.pl Agnieszka Sakowska-Rygiel z sanatorium Górnik w Iwoniczu-Zdroju. Skorzystanie z kompleksowej oferty zakładu leczniczego pozwoli nam poprawić zarówno nasz stan fizyczny, jak i duchowy. „Tym, którzy nie odczuwają dolegliwości bólowych i chcą po prostu się odprężyć, sanatoria oferują zabiegi upiększające i relaksacyjne. Tak że każdy znajdzie coś dla siebie” – podkreśla ekspertka.

Część usług (inhalacje, ćwiczenia gimnastyczne, pobyt w jaskini solnej) dostępna jest też dla najmłodszych. Gdy zabiegi mają tylko dorośli, ich pociechy mogą natomiast spędzać czas w świetlicach i kącikach zabaw. Nic dziwnego, że do sanatoriów coraz chętniej przyjeżdżają również rodziny z dziećmi.dostarczył infoWire.pl
Źródło infoWire.pl. Dostarczył

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy