Codzienny Wiadomości Branżowe

Językowe podróże Polaków

Już co dziesiąta osoba decydująca się na zagraniczny kurs językowy wybiera możliwość nauki z całą rodziną. Tego rodzaju szkolenia mogą z powodzeniem zastąpić standardowe wyjazdy turystyczne. Wielomiesięczne kursy w polskich szkołach

Już co dziesiąta osoba decydująca się na zagraniczny kurs językowy wybiera możliwość nauki z całą rodziną. Tego rodzaju szkolenia mogą z powodzeniem zastąpić standardowe wyjazdy turystyczne.

Wielomiesięczne kursy w polskich szkołach językowych w okresie wakacyjnym najczęściej zastępowane są znacznie krótszą, lecz bardziej intensywną nauką w zagranicznych placówkach edukacyjnych. Co ciekawe, zagraniczne szkolenia z języków obcych wybierają często całe rodziny. Jak wynika z danych ESKK travel, firmy organizującej wyjazdy na zagraniczne kursy językowe, już co dziesiąte szkolenie ma właśnie taki charakter. Tę opcję wybierają rodzice z nawet kilkuletnimi dziećmi, dla których przygotowane są osobne zajęcia w przedszkolu językowym.

- W latach 2010-2011 zauważyliśmy znaczny wzrost zainteresowania szkoleniami językowymi dla całych rodzin. W szkołach językowych można znaleźć kursy dla rodzin z dziećmi, które ukończyły dopiero drugi rok życia. Na miejscu zapewniana jest profesjonalna opieka nad maluchami oraz komfortowe warunki nauki dla rodziców i starszego rodzeństwa ­– mówi Natalia Kuryłło z ESKK travel.

Rodziny z Polski przeważnie wybierają język angielski, którego uczą się w wyspecjalizowanych placówkach edukacyjnych w Londynie, Bournemouth i na Malcie. Zajęcia dla rodziców i dzieci prowadzone są osobno. Ze względu na stosunkowo niską cenę, najczęściej uczestnicy takich szkoleń mieszkają u rodziny goszczącej.

Młodzież chce się uczyć podczas wakacji

Podobnie jak w latach ubiegłych, dużą popularnością cieszą się szkolenia językowe organizowane dla dzieci i młodzieży.  Już co trzecia osoba, która zapisała się na zagraniczny kurs języka obcego nie ma ukończonych dwudziestu lat. Podczas takich szkoleń uczestnicy przeważnie mieszkają w szkolnych kampusach, gdzie są objęci całodobową opieką. Można jednak zauważyć zmianę kierunku wyjazdów młodych kursantów:

- W tym roku, ze względu na droższe bilety do Anglii, co jest spowodowane Olimpiadą w Londynie, odnotowujemy wzrost zainteresowania szkoleniami dla  dzieci w Nowym Jorku i Los Angeles. Uczestnicy kursu na miejscu mają  zagwarantowane pełne wyżywienie oraz opiekę z ramienia szkoły – mówi Natalia Kuryłło z ESKK travel.

Wczasy dla dorosłych

A to już wiesz?  Airbnb ogłasza rekordowy wzrost zainteresowania swoimi usługami – już 10 milionów zarezerwowanych noclegów!

W szkołach dla obcokrajowców nie brakuje również Polaków powyżej 40. roku życia – już co 12. osoba decydująca się na zagraniczne szkolenie językowe wyjeżdża uczyć się z rówieśnikami 40+. Zajęcia są przeważnie prowadzone w godzinach porannych, by resztę dnia móc przeznaczyć na liczne zajęcia pozalekcyjne, takie jak: wycieczki, wyjścia do muzeów, galerii itp.

Z roku na rok rośnie także zainteresowanie zagranicznymi szkoleniami biznesowymi, które są kierowane do kadry wyższego szczebla. Szkolenia o takim profilu mają bardzo intensywny program, realizowany w niewielkich grupach, z dużą liczbą lekcji indywidualnych. Średnia wieku uczestników kursów biznesowych waha się od 35 do 42 lat.

***

ESKK travel jest firmą zajmującą się organizacją zagranicznych kursów językowych. ESKK travel umożliwia naukę 10 języków obcych: angielskiego, niemieckiego, hiszpańskiego, włoskiego, francuskiego, portugalskiego, rosyjskiego, chińskiego, japońskiego i arabskiego. 

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy