Ciekawostki

ABC pielęgnacji cery naczynkowej

Wystarczy zmiana temperatury lub pikantna potrawa, aby na Twojej twarzy pojawiło się zaczerwienienie? To znak, że możesz mieć problem z pękającymi naczynkami. Taka cera wymaga szczególnej troski, dlatego podstawy jej pielęgnacji powinniśmy znać niczym abecadło.
Problem cery naczynkowej dotyczy zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Pierwsze objawy pojawiają się zazwyczaj w wieku 20 lat, a później się nasilają. Najczęściej jest to kwestia genetyczna i dotyczy osób o cienkiej, jasnej skórze, ze skłonnością do podrażnień i zaczerwienień. Ale nie tylko. Przyczyn pojawiających się pajączków może być wiele, a gdy już się pojawią, będziemy mogli usunąć je jedynie przy pomocy lasera. Dlatego znacznie lepiej podjąć wcześniej odpowiednią pielęgnację, która wzmocni naczynia krwionośne i uodporni skórę na działanie szkodliwych czynników zewnętrznych. Wraz z kosmetologiem Agatą Bula, która na co dzień pracuje w Salonie Kosmetyczno-Dermatologicznym DER-MED, przygotowaliśmy dla Was abecadło pielęgnacji cery naczynkowej.
A jak Alkohol
Przy wrażliwej cerze niewskazany jest zarówno jako składnik kosmetyków, jak i używka. Regularne spożywanie alkoholu powoduje stały wzrost ciśnienia krwi, co negatywnie wpływa na kruchość naczyń włosowatych. Co więcej nadreaktywna naczynkowa cera reaguje zaczerwienieniem i obrzękiem. Z kolei alkohol obecny w składzie kosmetyków, najczęściej toników i kremów, wysusza i podrażnia cerę.
B jak Babcine sposoby
Nasze Babcie to niezastąpiona skarbnica wiedzy o naturalnych metodach pielęgnacji. Domowa maseczka z siemienia lnianego, które należy najpierw ugotować w niewielkiej ilości wody, nawilży i ukoi skórę. W tym celu warto korzystać także z sezonowych owoców i wykonać papkę z czarnych porzeczek, kiwi lub winogron, a następnie nałożyć ją na twarz. Pomocne mogą być również napary do przemywania twarzy: z rumianku, arniki górskiej lub zielonej herbaty.
C jak Czynniki zewnętrzne
Mróz, wysoka temperatura, wiatr to najwięksi wrogowie cery naczynkowej. Wysuszają, podrażniają i powodują pękanie wrażliwych naczynek. W zależności od pory roku powinniśmy więc w odpowiedni sposób zabezpieczać wrażliwą skórę. Zimą stosować tłuste kremy i chronić twarz przed mrozem, latem niezbędny będzie kapelusz przeciwsłoneczny, wysoki filtr UV oraz unikanie słońca w porach jego największej intensywności.
D jak Dieta

hastagi na stronie:

#toplinemanagement com

Similar Posts