Codzienny

Drobo B800i – magazyn dla biznesu

Firma Signo Distribution Polska wprowadza na rynek wielofunkcyjną stację dysków Drobo B800i, mogącą obsługiwać do 8 twardych dysków różnych producentów i o różnych parametrach. Idealnie nadaje się do stworzenia magazynu danych w średnich i małych firmach lub poszczególnych oddziałach większych przedsiębiorstw. Jako serwer świetnie współpracuje z krytycznymi aplikacjami jak np. ochrona danych, klient e-mail czy wirtualizacja serwerów. Stanowi też zwartą część istniejącej sieci TCP/IP i używając przemysłowego standardu – protokołu iSCSI, w celu zapewnienia prostego, jednolitego magazynu dla zamontowanych na nim serwerów. Protokół iSCSI może zostać wykorzystany do bezpośredniego podłączenia magazynu do serwerów z wykorzystaniem połączenia o dużej szybkości lub do stworzenia sieci SAN (Storage Area Network) z 2, 5 lub 10 serwerami.

Zwiększanie pojemności urządzenia jest wyjątkowo proste – wystarczy podpiąć nowy dysk w wolne miejsce bądź wymienić już zamontowany na inny o większej pojemności. Drobo B800i został tak zaprojektowany aby wszystkie funkcje dostępne były z poziomu jednego interfejsu. Po zamontowaniu dysku urządzenie konfiguruje się automatycznie, ustawiając wybraną przez użytkownika pojemność i nazwę dysku. Posiada także opcję tworzenia kopii zapasowych plików w zaplanowanych odstępach czasu.

Drobo B800i doskonale nadaje się na pierwszy klaster wirtualizacji serwerów. Urządzenie zostało certyfikowane dla środowisk VMware vSphere oraz Citrix Xen Server. Drobo jest również tanim i efektywnym sposobem do zapewnienia niezawodnego magazynu dla serwera backup i został certyfikowany do pracy z oprogramowaniem Symantec Backup Exec.

Drobo B800i posiada 2 porty Gigabit Ethernet dla iSCSI oraz USB 2.0 dla zarządzania i może być zamontowane w racku 19’.

Koszt zakupu Drobo B800i to równowartość 13050 zł brutto.

Signo Distribution Polska jest wyłącznym przedstawicielem Data Robotics w Polsce.

O firmie:
Signo Distribution Polska Sp. z o.o. to część międzynarodowej grupy SIGNO, dystrybutora odtwarzaczy sieciowych oraz urządzeń storage, zajmująca się wyłącznie sprzedażą hurtową. Signo Distribution jest wyłącznym przedstawicielem na Polskę marek REVO, Drobo, firmy Data Robotics oraz Woxter. W ofercie posiada również urządzenia firm Dvico, Onnto i Cideko.

Źródło: Signo Distribution Polska

http://www.4press.pl/index.php?p=12270

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy