Codzienny

Niezbędnik weekendowego podróżnika

Niezbędnik weekendowego podróżnika
Informacja prasowa Warszawa, 19 czerwca 2019 r. Lubisz spędzać czas wolny aktywnie? Chętniej na podróżach i zwiedzaniu niż kanapowym relaksie? Jeżeli odkrywanie nowych miejsc ładuje

Informacja prasowa
Warszawa, 19 czerwca 2019 r.

Lubisz spędzać czas wolny aktywnie? Chętniej na podróżach i zwiedzaniu niż kanapowym relaksie? Jeżeli odkrywanie nowych miejsc ładuje Twoje baterie, sprawdź, o czym nie powinieneś zapomnieć, by czerpać z pełnymi garściami z krótkiej, dwudniowej podróży.
Ochrona i wygoda
Na wypadek, gdy zaskoczy Cię pogoda i szczęśliwie okaże się, że słońce będzie świecić dłużej i intensywniej niż przewidywały to prognozy, nie powinieneś zapominać o okularach przeciwsłonecznych. Nie tylko poprawią widoczność w warunkach nadmiernego oświetlenia, ale także będą chronić oczy przed szkodliwym promieniowaniem. Liczysz na aktywny odpoczynek? Odpowiednie obuwie to absolutna podstawa każdego weekendowego podróżnika. Jeśli będzie wygodne i dobrze dobrane do warunków pogodowych, unikniesz odcisków oraz odparzeń, a także zmniejszysz ryzyko odniesienia kontuzji. W przypadku wyższych temperatur i zwiedzania w mieście dobrze jest wybrać obuwie z lekkiego, przewiewnego materiału. Przygotuj jednak alternatywę – solidniejsze buty „w teren” czy na wypadek pogorszenia pogody są równie ważne. Z wygodnym obuwiem żaden weekendowy wysiłek nie będzie Ci straszny!
Przezorny zawsze ubezpieczony
Nie możemy zapominać o bezpieczeństwie nawet w trakcie krótkiego, weekendowego pobytu. I choć wypad na dwa dni nie musi wiązać się z zabieraniem pełnego ekwipunku, to zabranie ze sobą na przykład środków przeciwbólowych, preparatów na ukąszenia to obowiązek. Taka apteczka z pewnością nie zajmie w torbie czy plecaku wiele miejsca, bo składa się z tego, co najbardziej potrzebne. Pamiętaj o tym, że w razie nagłej potrzeby zawsze możesz uzupełnić apteczkę – punkty apteczne są dziś dostępne niemal na każdym kroku.
Kiedy dopadnie Cię zmęczenie
Aktywny wypoczynek prędzej czy później sprawi, że poczujesz, jak organizm spowalnia – a nie chcesz się zatrzymywać, bo jest jeszcze tylko do odwiedzenia i odkrycia! Gdy potrzebujesz energii, wybierz zdrową przekąskę bogatą w magnez w poręcznej formie. To pierwiastek, który pomoże Ci zniwelować uczucie zmęczenia i znużenia. Niedobory magnezu uzupełnisz, sięgając po orzechy i bakalie, bogate w witaminy oraz cynk – niezbędny do prawidłowego funkcjonowania układu odpornościowego. Z wyjazdu chcesz przecież wrócić ze wspaniałymi wspomnieniami, a nie przeziębieniem. Wybierz pestki dyni lub orzechy arachidowe w wersji „na raz” – np. Chwyć&Jedz od Bakalland. Poręczna forma przekąski będzie doskonałym rozwiązaniem w przypadku nawet najmniejszego bagażu podręcznego.
Zabierz ze sobą powerbank
Zbliżacie się do tarasu widokowego, aby wykonać kilka romantycznych ujęć, a telefon nie daje znaku życia? Bateria w smartfonie pada zazwyczaj w najmniej sprzyjającym momencie – wystarczy, że przez nieuwagę nie wyłączysz kilku aplikacji, Wi-Fi albo GPS i nim się obejrzysz, telefon zupełnie się wyłączy. Na takie okoliczności zaopatrz się w powerbank – oczywiście naładowany. Gdy Ty będziesz zwiedzać szlaki i podziwiać widoki, Twój telefon szybko wróci do żywych, abyś mógł dalej uwieczniać momenty.
Mniej, czyli więcej
Im mniej niepotrzebnych rzeczy wyeliminujesz ze swojego podróżniczego ekwipunku, tym lepiej dla Ciebie i Twojego komfortu podróżowania. Ogranicz zbędne gadżety elektroniczne do minimum i wyjdź z założenia, że nie będziesz potrzebowała każdego z nich – to w końcu tylko dwa, trzy dni poza domem. Podobną zasadę przyjmij przy pakowaniu ubrań czy kosmetyków. Oszczędzisz dzięki temu sporo miejsca w walizce czy torbie podróżnej, a co za tym idzie, zyskasz o wiele więcej komfortu niezbędnego do całkowitego relaksu.
Więcej informacji znajdziesz na www.bakalland.pl.
___________________________________________________

A to już wiesz?  Jak najlepiej wspierać dziecko w rozwijaniu pasji i wiedzy?

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy