Codzienny Wiadomości Branżowe

„Podróżuję świadomie” – seria unikatowych wypraw

Fundacja Marka Kamińskiego oraz biuro podróży Aslema Tours przygotowały propozycję wyjątkowych wypraw z serii „Podróżuję świadomie”.  To nowa inicjatywa realizująca założenia społecznej

Fundacja Marka Kamińskiego oraz biuro podróży Aslema Tours przygotowały propozycję wyjątkowych wypraw z serii „Podróżuję świadomie”.  To nowa inicjatywa realizująca założenia społecznej odpowiedzialności.

 Programy „Podróżuję świadomie” są próbą połączenia przyjemności podróżowania, poznawania nowego, ciekawego świata z pożytecznym działaniem na rzecz lokalnego środowiska. W zależności od możliwości i sytuacji będzie to więc pomoc przy budowie szpitala w himalajskiej wiosce, materialne wsparcie przy wyposażeniu szkoły, pomoc w pracach polowych, zorganizowanie zajęć dla dzieci lub prace na terenie parków narodowych.

Świadome podróżowanie to uczestniczenie w tej rzeczywistości w której podróżujemy. To dotykanie świata, poznawanie go,  nie tylko oglądanie i zaliczanie miejsc przez szyby autobusów i hoteli sieciowych. Świadome podróżowanie wzbogaca naszą wiedzę i wyobraźnię – komentuje Marek Kamiński – polski podróżnik i polarnik.

Przy organizacji wyjazdów „Podróżuję świadomie” angażowane są małe, rodzinne firmy, co wspiera lokalną przedsiębiorczość. Wyprawy są realizowane zgodnie z zasadami ochrony środowiska, a Fundacja Aeris Futuro w imieniu uczestników wyjazdów sadzi drzewka kompensujące emisję dwutlenku węgla emitowanego podczas podróży samolotem.

Część dochodu z wypraw jest przekazywana na cele Fundacji Marka Kamińskiego, która od 15 lat pomaga chorym dzieciom i młodzieży w pokonywaniu barier i realizacji marzeń. Tym samym, Fundacja Marka Kamińskiego oraz Aslema Tours realizując programy wypraw z cyklu „Podróżuję świadomie” pomagają nie tylko społecznościom lokalnym w odległych krajach, ale również podopiecznym fundacji tutaj w Polsce.


Główną ideą organizatorów tego przedsięwzięcia jest założenie, iż podróż powinna być owocnym dla obydwu stron spotkaniem, a nie zderzeniem kultur. Natomiast naszą postawę -  jako odwiedzających - powinna cechować życzliwa otwartość i szacunek dla odmienności.

Aktualnie zaplanowane wyprawy:

17.03-01.04.12 Budowa szpitala w górskiej wiosce w Nepalu - wyprawa trekkingowa

14.04-21.04.12 Pomoc lokalnej społeczności - Dolina Bougmez, Wysoki Atlas, Maroko

11.08-24.08.12 W poszukiwaniu utraconego raju - wyprawa do Ladakhu

A to już wiesz?  Letnie taryfy promocyjne Emirates

05.11-24.11.12 Całe piękno Etiopii - wsparcie dla Stowarzyszenia Etiopskich Kobiet

 

Kontakt dla mediów:

Ewa Millack

Tel.:607-900-327

[email protected]

 

 

Fundacja Marka Kamińskiego -  jest organizacją pożytku publicznego, która organizuje pomoc dla osób niepełnosprawnych i cierpiących na poważne, często nieuleczalne choroby. Fundacja Marka Kamińskiego już od ponad 15 lat pomaga im w pokonywaniu barier i realizacji ich marzeń. Misją fundacji jest inspirowanie ludzi, aby niemożliwe stało się możliwe i aby uwierzyli w siebie i zaczęli działać. W ramach Fundacji działa Klub Wypraw „Dotykanie świata”, który organizuje nieszablonowe wyprawy komercyjne w różne zakątki świata.

 www.kaminski.pl

 

Aslema Tours - biuro podróży Aslema Tours powstało w 2006. Nazwa biura wywodzi się od tunezyjskiego słowa "aslema" - witaj, bądź pozdrowiony - czyli od pierwszego słowa zasłyszanego od nomadów na tunezyjskiej Saharze. Bowiem saharyjskie trekkingi to pierwsza oferta promowana przez Aslema Tours. Oferta biura jest butikowa, skierowana do ludzi aktywnych, zbudowana na ciekawych pomysłach i dobrej jakości. Z biurem podróżują zarówno pary, single jak i grupy przyjaciół pragnące zaplanować wyjazd według własnego scenariusza. Nie ma tu jednak podróży ekstremalnych – ciekawość świata nie może być limitowana ani wiekiem, ani stopniem sprawności fizycznej. Podróże realizowane są w kameralnych grupach a uczestnicy szybko stają się zgranym zespołem.

 www.aslematours.pl

 

 

 

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy